Хтось знає, а хтось ні, але пуховики прийшли до нас в країну з Канади. Причому, там це завжди вважалося робочим одягом, тобто для людей задіяних, наприклад, в охороні місцевих заповідників або на будівництвах і так далі. Тим, хто постійно перебував на вулиці, потрібна була спеціальна захист від несприятливих погодних умов. Розробкою спеціального одягу навіть займалися цілі наукові інститути. Тоді вчені і прийшли до висновку, що найкращий вихід – це щільна тканина, набита пташиним пухом. Такий одяг найкраще захищала від холодів і навіть годилася для випробувань в полярних широтах.

Переваги та недоліки пуховика

Сьогодні пуховик одна з найпопулярніших одягу в зимовий період. Це відмінне співвідношення ціни і якості. Ті ж натуральні шуби може і краще тримають тепло, але коштують вони в рази дорожче. Плюс пуховик набагато універсальніше. У ньому можна відправитися і на ділову зустріч і на прогулянку в ліс.

Правда, завжди при покупці пуховика виникає одне і те ж питання – як за ним доглядати. Адже він періодично брудниться, і будь-яка пляма на тканині відразу стає помітно. А якщо ви вибрали ще й пуховик світлих кольорів, то готуйтеся до того, що він буде постійно бруднитися, так як особливо в зимовий період бруду на вулиці предостатньо.

Ще один неприємний момент – з часом пір’я починають не дуже приємно пахнути, так як вбирають в себе всі неприємні запахи і шкірні виділення. Плюс при тривалій шкарпетці пір’я починають скочуватися в грудочки, а, отже, одяг втрачає свою головну функцію – захищати від морозів.

У будь-якому випадку без прання не обійтися. І тут два варіанти – нести пуховик в хімчистку або спробувати попрати його будинку. Багато, до речі, вважають за краще перший варіант, так як щиро вважають, що в пральній машині пуховик зіпсується. Таке, звичайно, може статися. Але ми навчимо вас, як уникнути цього. Пуховик цілком може бути очищений і в домашніх умовах, головне слідувати чіткій інструкції. А заодно і грошики сімейні заощадите, так як хімчистка щодо недешеве задоволення, особливо якщо звертатися туди часто.

Прання пуховика

Отже, з чого почати прання пуховика? Дрібниця, звичайно, але перед початком прання треба переконатися, що пуховик поміщається в пральній машині. У деяких випадках цілком можуть бути розбіжності між розмірами одягу та барабана. Якщо не влазить, то без хімчистки все-таки ніяк не обійтися.

В інших випадках починайте прання з того, що застебніть всі замки і гудзики на пуховику. А сам одяг треба вивернути навиворіт, перш ніж завантажити її в пральну машину.

Для більшого ефекту добре б попередньо запрати найпроблемніші місця – великі плями, лікті, пахви, комір і так далі. Причому підійде звичайне господарське мило для цих цілей. А ось замочувати пуховики не рекомендується. Як не рекомендується і застосовувати стандартні пральні порошки. Найкраще в даному випадку підійдуть будь-які рідкі миючі засоби.

На кожному пуховику виробники, як правило, пишуть, при яких режимах його можна прати в пральній машині. Ця інформація міститься на пришитих ярличках. Від вас вимагається лише виставити потрібні значення температури на приладовій панелі. Найчастіше, це 30 градусів.

Після того, як основна прання закінчиться, треба запустити машину на режим чадячого полоскання. А під час віджиму встановити найслабшу швидкість обертання барабана.

Останній етап – це сушка. Сушити пуховик теж треба правильно. Під час прання пір’я в будь-якому випадку зіб’ються в грудки. Необхідно вручну їх рівномірно розподілити по всій поверхні одягу. Коли будете вішати пуховик на мотузку для білизни, обов’язково використовуйте вішалку. Просто перекинути одяг через мотузку не можна, інакше в місцях згину утворюються порожнечі.

От і все. Подібним чином будь-який пуховик можна випрати в домашніх умовах і не вдаватися до допомоги хімчистки. Якщо ви все зробите за інструкцією, ваша одяг буде виглядати як новенька.